Badanie na SARS-CoV-2

Wszelkie niezbędne dane i informacje zbierane są w punkcie testowania drive-thru.

Informacje

Test mogą Państwo wykonać nie wysiadając z samochodu.

Testy wykonywane są przez laboratorium diagnostyczne Meditest. Laboratorium akredytowane jest przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywana testów genetycznych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.
Meditest wpisany jest na listę laboratoriów COVID-19 Ministerstwa Zdrowia.

Więcej o Meditest można się dowiedzieć na stronie www.meditest.pl

Do Centrum Testowego można przyjechać samochodem osobowym lub przyjść na pieszo.

Wymazy pobierane są przez wykwalifikowany, odpowiednio zabezpieczony personel medyczny bez konieczności wysiadania pacjenta z samochodu.

Zabezpieczona próbka trafi do pracowni laboratorium Meditest i zostanie poddana testom genetycznym rt-PCR. Wyniki badań przesyłane będą drogą mailową.

Największą czułość badania w kierunku SARS-CoV-2 metodą real time rt-PCR uzyskuje się dzień po wystąpieniu objawów klinicznych lub 5-7 dni od potencjalnego zakażenia. Materiał do badania SARS CoV-2 pobierany jest z dróg oddechowych pacjenta (badanie polega na zmierzeniu temperatury oraz pobraniu wymazu z nosogardzieli).

Przygotowanie pacjenta do badania:

  • - Wymaz powinien być pobrany po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie około 3 godzin od ostatniego posiłku.
  • - Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia.
  • - Wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej 2 godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli).
  • - Przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.
  • - Przed badaniem należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Kontakt Athena Med